повернутися до розділу ФЕСТИВАЛІ


   16-21 квітня, 2001 року
Мистецтво Імпровізації в Сучасному Світі
Другий міжнародний фестиваль імпровізаційних видів мистецтв

    

   16 - 21 квітня в місті Одесі відбувся "Другий міжнародний фестиваль імпровізаційних видів мистецтв". Місце проведення : Будинок актору, за адресою: вул.Буніна, 15.
   На фестивалі були представлені музичні та театральні творчі колективи з 8 країн (Молдова, Азербайджан, Україна, Франція, Вірменія, Росія, Чехія та Татарстан). Цього року фестиваль розширив межі своєї географії. Так, вперше в Одеському фестивалі брали участь колективи з Азербайджану.В рамках другого фестивалю "Мистецтво імпровізації в сучасному світі" протягом всіх днів його реалізації була представлена виставка живопису на папері Сергія Савченка (Одеса, Україна) під назвою "Мотиви імпресій". Автор використав матеріал, який максимально сприяє своєю пластичністю вираженню внутрішнього імпульсу через імпровізацію у вибраній темі.
   Програма кожного дня фестивалю була насичена та супроводжувалася майстернями фантазій, трьома концертами, які мали спільну назву Гра. Загальна кількість концертів - 12. Кожен фестивальний день закінчувався джем сейшном, де музиканти та актори демонстрували свою майстерність. Вони не змагалися, а були водночас на сцені та разом творили єдиний перформанс.
   Програма здійснювалася дуже чітко та мала індивідуальну концепцію
   Перший день (17 квітня, вівторок). Пріоритет було надано струнним музичним інструментам. Глядачам було запропоновано концерт ансамблів Гармонії світу (Україна) з програмою "Четверо для ностальгії" та ансамбль SoNoR (Азербайджан).Одеському слухачеві була надана можливість оцінити синтез фольклорної та європейської академічної культури.
   Групою CORPUS (Україна - Франція) було представлено відео-танцювальний перформанс та музичні імпровізації. Це була світова пре`мєра проекту : дослідження "корпускулярності" пластичної будови звуку... Програму першого дня фестивалю завершив джем сейшн, в якому демонстрували свою майстерність гітарист та перкусіонист Ерік Грійо (Франція) та гітарист Юрій Ваннік (Україна).
   Другий день (18 квітня, середа) почався з Майстерні фантазії, яку представив композитор та піаніст Роман Столяр (Росія, Новосибірськ), який вже вдруге бере участь у фестивалі імпровізаційних видів мистецтв Слід зазначити, що активну участь у фортепіановій імпровізації брали студенти музичних закладів. Концертну програму розпочав дует з Росії ALTER EGO; Надалі свою роботу представив театр сучасного танцю з Татарстану. на музику видатного сучасного композитора Рашида Калімулліна. Виступ цікавого дуету Ірени та Войти Хавлових з Чехії мав успіх у публіки. Разом з Зульфією Асадулліною вони розпочали джем сейшн другого дня фестивалю. Аудиторія гідно оцінила прекрасне тріо віолончелей, яке було покращено імпровізацієй Романа Столяра. На цьому виступі вже явно стала реалізовуватися основна мета проекту - аудиторія приєдналася до учасників. Відбулося поєднання сприймання живопису, представленого на стіні концертного залу та музикантами. Мистецтво живопису поєдналось з музичним мистецтвом.
   Третій день (19 квітня, четвер). Музичний дует "Хавлови" (Чехія) проводив майстерню фантазії 2. На протязі двох годин музиканти представили програму, яка умовно складалася з трьох частин. Перша частина познайомила глядачів та слухачів з фільмом про творчість дуету. У другій частині було показано анімаційний фільм, до якого композитори Хавлови написали саунд-трек. Третю частину склала демонстрація уривку з фільму, який було знято після відвідин Індії. Враження від поїздки до Індії було настільки сильним, що Дует Хавлових виступив при створенні цього фільму як композитор, продюсер та оператор.
   Цього дня програма була продовжена концертом дуету з Росії SHANTI, до якого увійшли Олена Сілантьєва (вокал) та Роман Столяр (фортепіано). Були виконані Пісні пори року (на вірші англійського поета Віляма Блейка). Джазова імпровізація продовжила програму цього вечора. Коли залунали джазові імпровізації групи БакуСтік Джаз (Азербайджан), які супроводжував чудовий вокал Анара Тагі-заде, гра на фортепіано Салмана Камбарова та нагарі Елдара Кафарова створив теплу неформальну атмосферу того вечора. Постійний учасник "Міжнародного фестивалю імпровізаційних видів мистецтв" піаніст Юрій Кузнєцов (Україна) продовжив джазові імпровізації. Таким чином наступний Джем сейшн пройшов під знаком фортепіанового та вокального перформансу, якому допомагала вся аудиторія своїм емоційним настроєм.
   Четвертий день (20 квітня, п'ятниця). Останній день розпочався майстернею фантазії 3 , яку проводив молодий професійний театр з Росії VAMPITER, на якому були присутніми як пересічні слухачі так і студенти музичних закладів. Вечірній концерт розпочало тріо SHELL ; продовжував камерний балет АРБОР з Молдови під керівництвом Валентини Вареневой та закінчили Гру театр танцю з Росії VAMPITER. В останнім джем сейшні приймали участь всі учасники. Камерна сцена Будинку актора була не тільки творчою лабораторією для музикантів та акторів, але і стала чим-то важливим, особливим для всіх.
   Всі дні зал був наповнений молоддю, та фахівцями різних напрямків мистецтва, яки ..... Спеціально на фестиваль приїхав художник з Італії Фабріціо Спінеллі, щоб зробити зарісовки цього проєкту і який був враженим насиченою програмою, професійними учасниками та повним зал насамперед молоді яка стала співучасником всього дійства. Підсумовуючи фестиваль - успіх...

top of document